
8 maart 2010
|
 |
|
|
Geregistreerd: 9 februari 2007
Locatie: Zevenbergen-Brabant
Berichten: 4.267
|
|
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door henry1st
Eind december 2006 ben ik herkeurd volgens de nieuwe strenge herkeuring. Ik ben daarna voor 45-55% goedgekeurd. Wat ik me nu al een tijdje afvraag is, of er ooit nog een volgende herkeuring volgt. Inmiddels ben ik 55 jaar en het ziet er helaas niet naar uit dat mijn lichamelijke omstandigheden (oorzaak WAO) wijzigen.
In de begeleidende brief die ik na de herkeuring van het UWV ontving, staat de volgende zin:
4.3. Prognose en planning vervolgonderzoek: "een herbeoordeling binnen HSB is niet zinvol, code twee"
Is er iemand die weet wat dit inhoudt? Blijf ik nu tot het einde van mijn werkzame leven een WAO-uitkering houden; en word ik nu ook nooit meer herkeurd? Het zou fijn zijn als ik die stress niet meer mee zou hoeven mee te maken!
Alvast dank voor een antwoord!
Dan nog iets:
Bij het invullen van mijn belastingpapieren vandaag, blijkt dat de standaardaftrek voor mensen (meer dan 50%) in de WAO dit jaar helemaal geschrapt is. In mijn situatie betekent dit dat ik dit jaar zo maar netto € 950,= meer belasting moet betalen. Weet iemand hier nog een escape voor? 
|
hallo Henry
als ik het zo lees zal je deze beoordeling van de wao blijven behouden en niet meer opnieuw gekeurd gaan worden,omdat ze dit niet meer zinvol vinden en dus ook niet verwachten dat er nog verandering zal komen in jouw situatie.wil je dit zeker weten kan je contact op nemen met het uwv (evt je keuringsarts) en hier om duidelijkheid vragen wat nu precies die regel inhoudt.
wat betreft de belasting klopt dit indd dat de standaard aftrek is komen te vervallen.
ook zijn er bijv wijzigingen gekomen in de heffingskortingen die in de komende 15 jaar steeds meer afgebouwd gaan worden,en na 15 jaar helemaal komen te vervallen.
de reden hiervoor is dat het uwv ieder jaar (sinds 2009) aan iedereen die 35% of meer is afgekeurd (wao of wia etc) jaarlijks een netto extra vergoeding uitkeerd van 300 euro.
daarnaast is wordt er dit jaar ook door het CAK een extra tegemoetkoming uitgekeerd aan chronisch zieken en arbeids ongeschikten die hiervoor in aanmerking komen
via de volgende link kan je daar meer over lezen;
http://www.lotgenotenforum.nl/forum/...ndicapten.html
wil je een test doen of je er voor in aanmerking komt,kun je dit doen via de volgende link;
Test tegemoetkoming chronisch zieken en gehandicapten 2009
ik hoop dat je iets aan deze informatie hebt en anders stel je maar gerust je vragen.
groetjes
Cindy
__________________
Let op! Ons adres systeem wijzigt ivm kaartjes versturen, kijk hier voor meer informatie.
|